Ankara’da Araç Giydirmesi Yapan Firmalar

Ankara araç giydirmede, reklam uygulamalarının tarihi oldukça eskidir. Çünkü reklam sayesinde firmalar kendilerini ve yaptıkları çalışmaları oldukça etkili şekilde tanıtmış olurlar. Fakat reklam denildiği zaman pek çok kişinin aklına gelen şeyler belli olmaktadır. Bundan dolayı da farklı reklam çalışmaları söz konusu olduğu zaman firmalar bu konuya önyargı ile bakabiliyorlar. Halbuki var olan gelişmelerin dikkatli bir şekilde incelenmesi sonrasında yapılacak olan reklam çalışmaları sayesinde firmalar hangi sektörde olurlarsa olsunlar fark etmez, çevrelerine karşı kendilerini en iyi şekilde tanıtma olanağına erişmiş oluyorlar. Ankara araç giydirme çalışmaları ise ortaya çıkmış olduğu ilk günden bu yana firmaların öncelikli olarak araştırma yaptıkları konuların başında gelmekte.

ARAÇ GİYDİRME ANKARA FİRMALARI

Şirket ya da firmaya ait olması fark etmez, herhangi bir aracın üzerine yapılacak olan reklam uygulaması, araç giydirme Ankara olarak tanımlanmaktadır. Genel olarak bu çalışma cast folyo olarak da bilinen yapışkanlı PVC aracılığı ile yapılır. Folyonun kalınlığının 0.05 mm olmasındaki en büyük etken ise araç giydirme çalışması yapılırken araçta bulunan kanal oyuklarına rahat bir şekilde, esnetilerek yapıştırılmasının sağlanmasıdır. Pek çok kişi için folyonun araca yapıştırılması çok basit bir işlemmiş gibi görülebilir. Lakin her bir detayın üzerinde durulmamasından sonra ne yazık ki ortaya istenilenden çok daha farklı bir görüntü ortaya çıkabilir. Bunun oluşmasını engellemek adına ise mutlaka deneyimli kişiler ile iletişime geçilerek araç giydirme çalışmalarının yapılması sağlanmalıdır.

ARAÇ GİYDİRME FİRMALARI

Gerçekleştirilecek olan araç giydirme işlemi öncesinde kaplamanın yapılacağı aracın ölçüleri alınır ve ardından da üretime geçilir. Kaplama işleminden önce yapılan grafik tasarım çalışması, oldukça dikkatli şekilde yapılması gereken bir çalışmadır. Çünkü gerçekleştirilecek olan yanlış tasarımın beraberinde yanlış baskı gelir. Yanlış şekilde basılacak olan baskı, aracın üzerinde kendini çok net bir şekilde göstermiş olur. Dolayısıyla tasarım işlemine dikkat etmek, atılması gereken önemli adımların başında geliyor. Folyoya baskı yapılmadan önce mutlaka son görünüme bakılmalıdır. Ardından da sıra baskıya gelir. En kaliteli baskı tekniklerinin kullanılması ile beraber artık alınacak olan çıktının araç tarafından giydirilmesine başlanmış olacaktır.

Bu aşamada Ankara araç giydirme çalışmaları esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biri; kapı araları, farlar, çıtalar, kollar gibi demse yani dekupe işleminin gerçekleştirileceği noktalarına hiçbir şekilde logo, yazı ya da resmin gelmemesi olmalıdır. Böyle olunca reklam tam anlamıyla istenildiği gibi ortaya çıkmamış olur. Basımın hazırlanmasından sonra temizlenmiş olan araç yüzeyine çok dikkatli şekilde yapıştırılması gerekmektedir. Dikkatli şekilde yapıştırılmaya başlanması esnasında araç ile folyo arasında hiçbir şekilde hava kalmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü kabarcık oluşması sonrasında ortaya çıkacak olan görüntü hiçbir şekilde istenilenleri kişilere ulaştıramayacaktır. Dikkatlice aracın kaplanmasından sonra artık araç nereye giderse gitsin fark etmez, gerekli olan tanıtım işlemleri tamamlanmış olur.

Yorum Yap