Araç Giydirme Nasıl Yapılır?

Araç Giydirme Nasıl Yapılır sorusuna en iyi cevap, aracın modeline göre belirlenecek, bölgesel uygulama, tam, yarım, araç giydirme şeklinde olacaktır. Ankara araç giydirme bir markanın en önemli reklam çalışmalarından biridir. Sokak aralarında, caddelerde hatta park halindeyken bile araçlar sayesinde reklamınızı yapabilirsiniz. Bir araca markanızın logosunu, ismini veya görselini baskı yaptırdığınızda başarılı reklam çalışmaları yapabilirsiniz. Marka bilinirliğini arttırmak ve aracınızın görünümünü iyileştirebilmek için araç giydirme yaptırabilirsiniz. Araç giydirme birkaç şekilde yaptırılabilir. Bunlar; bölgesel (lokal) araç giydirme, komple araç giydirme ve renk değişimidir. Komple araç giydirme işlemine quadro araç giydirme de denilir.

 

Araç Giydirme Nasıl Yapılır?

Araç giydirme ya da araç kaplama cast folyo ile yapılır. Normal folyo yerine cast folyo kullanılmasının birçok nedeni vardır. Cast folyo metalin üzerinde başarılı bir tutuculuğa sahiptir. Yani araçların kaplaması daha kalıcı olur. Ayrıca normal folyoya göre daha ince ve esnektir. Çok sıcak ve çok soğuk havada dayanıklılığı sağlamdır. Araç kaplamada pvc cast folyo ürünü kullanılır. Pvc kullanılmasının nedeni de yine ekstrem koşullara olan dayanıklılığıdır.

Komple Araç Giydirme Nasıl Yapılır?

Komple araç giydirme; aracın görünen tüm yüzeyinin kaplanması ile yapılır. Bu uygulama istenen herhangi bir araca yapılabilir. Aracınızın tamamını markanızın görselleriyle çevirebilirsiniz. Bu işlemde aracın tüm aksesuarları çıkarılarak en ince noktasına kadar kaplama yapılır. Firmanızın ismi, logosu, marka tanıtım görselleri tamamen aracın yüzeylerine kaplanır. Ankara araç giydirme bölgesel olarak aracın belirli alanlarına yapılan çalışmadır. Aracınızın istediğiniz bölümüne marka reklamınızı yapabilirsiniz. Bazı insanlar ve firmalar aracın tamamını değil bir kısmını kaplatır. Renk değişimi de aracın istenen yerlerinin renginin değiştirilmesidir. Araç giydirme yaptırmak firmanızın ne kadar kurumsal olduğunu göstermektir. Özellikle komple araç giydirme ile aracınızın kurumsallığını belirtebilirsiniz. Yolda ilerleyen aracın her yerinden görünen marka bilgileriniz sizi bilinir kılar.

Araç Giydirmede Tasarım Uygulaması

Ankara araç giydirme ilk aşaması fotoğraf çekimidir. Kaplama yaptırmak istediğiniz aracın her alanının fotoğrafı çekilir. Fotoğrafların kaydırma yapılmadan çekilmesi çok önemlidir. Eğer fotoğraf doğru çekilmezse araca yapıştırılacak üründe hata olur. Araca yapıştırıldığında kaymalar meydana gelir bu da görüntü bozukluğu ve tüm emeğin çöpe gitmesidir. Bu nedenle fotoğraf çekimine önem verilmelidir. Daha sonraki aşama ölçü almadır. Aracın her yerinin detaylı şekilde ölçüleri alınır. En ve boy olarak tüm ölçüler kayıt edilir. Bundan sonraki aşama uygulamadır. Fotoğrafları çekilen araca istenen pvc cast folyo baskının yapıştırılması sağlanır. Baskı genel olarak dijital baskı şeklinde yapılır. Bu baskının tasarımı müşteri ile koordine çalışılır.

Tasarımcı istenen ürünü tasarıma geçirir ve sonucu müşteriye gösterir. Müşteri beğenirse Ankara araç giydirme yapılır. Görselin bilgisayar halinin aynısı araca yansıtılır. Bu şekilde araç kaplama işlemleri tamamlanır. Dijital baskı yapılan araçlarda en az 8 saat bekleme süresi vardır. Bu sürede araç ancak kurur. Araç kuruduktan sonra uygun malzemelerle araç yıkanır ve temizlenir. Ayrıca cast folyonun yapışkanının araca tam olarak yapışması için de dinlenme süresi oldukça önemlidir. Eğer belirlenen sürede dinlenme yapılmazsa yapışkanın kalıcılığı az olur. Uzun süre en ekstrem koşullarda bile dayanıklı kalan araçlar kaliteli folyo yapıldıktan sonra iyi dinlendirilen araçlardır.

Araç Giydirmenin Avantajları Nelerdir?

Ankara araç giydirme aracınızın mevcut boyasını tüm etkilere karşı korur. Ayrıca kendi reklamınızı kendinizin yapmasını sağlar. Uzun yıllar boyunca gittiğiniz her yerde reklamınızı yanınızda taşırsınız. Böylece reklam yaptırmak için firmalara ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz. Araç giydirme aracınızda marka tanıtımı yapar. Bu tanıtımı hem kendi aracınıza hem de toplu taşıma araçlarına yaptırabilirsiniz. Dışarıda minibüslerde ve taksilerde gördüğümüz araç kaplamalar belirli bir markayı tanıtır. Bu tanıtımlar araç giydirme ile yapılır. Özellikle sürekli müşteri alan ve birçok semte giren bu araçlarla tanıtımınızı kolayca yapabilirsiniz. Bu araçları her gün binlerce kişi görür ve onlarca kişi ziyaret eder. Siz de bu şekilde bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

Araç Giydirmede Hangi Malzemeler Kullanılır?

Araç giydirmede kullanılan malzemeler aracınızın ölçülerine göre ayarlanır. Belirlenen ölçüde kaplanan araca firma isminizi, firma logonuzu, reklamınızı ve iletişim bilgilerinizi yazdırabilirsiniz. Minibüslerde ve otobüslerde yapılan araç kaplama hem daha kolay hem de daha dikkat çekicidir. Marka bilinirliğinizi bu şekilde yüksek ölçülere çıkarabilirsiniz. Araç kaplama filo araç kaplama olarak da sık sık yapılmaktadır. Markanızın birçok arabası varsa bu arabaların tamamına baskı yaptırabilirsiniz. Dışarıda gördüğümüz araç kaplamalar genellikle kurumsal firmaların araç kaplamasıdır. Bunu her yerde görebiliriz.

Böylece araç giydirme ankara profesyonel desteği uygun fiyatlarla size getirir. Araç giydirme yapılan yerin alanında uzman ve tecrübeli olması çok önemlidir. Çünkü araç giydirme titiz ve dikkatle yapılması gereken bir iştir. En kısa sürede tüm araç giydirme ihtiyacınızı araç giydirme ile yaptırabilirsiniz. Ayrıca araç kaplama yaptırdığınız firmanın garanti verip vermemesine de dikkat etmelisiniz. İyi firmalar araç giydirmede en az 1 yıl garanti verir. Aracın kaplamasının çıkması, hava koşullarına uyum sağlayamaması gibi nedenlerden ötürü yeniden yapılandırmaya ihtiyaç duyulabilir. Bu nedenle ekstra masraf olmaması için garanti kapsamında olması önemlidir. Araç giydirmede orjinal cast folyo kullanıldığında en az 3 yıl sorunsuz şekilde devam eder. Fakat orjinal olmayan folyolar kısa sürede yıpranır. Bu nedenle güvenilir bir yerde kaplama yaptırmanız tavsiye edilir. Ankara araç giydirme araçlarınızın boyasının zedelenmeden yapılır. Aracınızın boya zedelenmesi yaşadığını düşünürseniz kaplama yaptırdığınız yere götürebilirsiniz.

Araçtaki baskıyı sökmek istediğiniz bazı durumlar olabilir. Bu durumlarda da baskının araçtan kolayca çıkarılması gerekir. Bunun için araç giydirme yaptırdığınız yere giderek söküm yaptırabilirsiniz. Araç giydirme yaptırmak isteyen biri yasal olarak izin almalıdır. Daha sonra araç giydirmenin küçük bir görüntüsü alınarak ilgili belediyeye gidilir ve reklam vergisi ödenir. Bu vergi her yıl ödenen bir vergidir. Ankara araç giydirme yaptıran kişiler genellikle vergi ödemesini ve yasal izni bilmez. Bu nedenle ceza alabilirsiniz.

Yorum Yap